TXC CORPORATION TC-13.513MDD-T
TC-13.513MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-13.513MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 13.513MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-13.513MDD-T.pdf
Availability of TC-13.513MDD-T
QUANTITY
TC-13.513MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-13.513MDD-T
Internal Part NumberEIS-TC-13.513MDD-T
Standard Package3,000
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency13.513MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-13.513MDD-T
Related LinksTC-13.5, TC-13.513MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-13.513MDD-T Details Description
Related parts for TC-13.513MDD-T
IC REG LDO 3.3V 1A SC63 datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR T7024PGM datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR QUINT 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 10V SCREW datasheet.pdf