TXC CORPORATION TC-133.330MCE-T
TC-133.330MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-133.330MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 133.33MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-133.330MCE-T.pdf
Availability of TC-133.330MCE-T
QUANTITY
TC-133.330MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-133.330MCE-T
Internal Part NumberEIS-TC-133.330MCE-T
Standard Package3,000
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-133.330MCE-T
Related LinksTC-133., TC-133.330MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-133.330MCE-T Details Description
Related parts for TC-133.330MCE-T
IC OSC VCO 1.1GHZ 14SOEIAJ datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 3/32" datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RESISTOR 680 OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8LLP datasheet.pdf
BOARD EVAL GEN PURPOSE PLL datasheet.pdf
RES 48.1K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.2A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
VERT CARD CONN DUAL 0.100" datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 10V T/H datasheet.pdf