TXC CORPORATION TC-14.31818MDE-T
TC-14.31818MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-14.31818MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 14.31818MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-14.31818MDE-T.pdf
Availability of TC-14.31818MDE-T
QUANTITY
TC-14.31818MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-14.31818MDE-T
Internal Part NumberEIS-TC-14.31818MDE-T
Standard Package3,000
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency14.31818MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-14.31818MDE-T
Related LinksTC-14.31, TC-14.31818MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-14.31818MDE-T Details Description
Related parts for TC-14.31818MDE-T
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS M20 5V 36" datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 35NS 84PLCC datasheet.pdf
CONN HDEAR BRKWAY .100 12POS R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 2A MCPH3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
DIES VERSA/INDENTER CRIMP 6AWG datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 2VOUT 20W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 15VOUT 25W datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 15A 300V TO-262 datasheet.pdf
DIODE AVALANCH 1KV 1.4A TO277A datasheet.pdf