TXC CORPORATION TC-33.33333MDE-T
TC-33.33333MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-33.33333MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 33.33333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-33.33333MDE-T.pdf
Availability of TC-33.33333MDE-T
QUANTITY
TC-33.33333MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-33.33333MDE-T
Internal Part NumberEIS-TC-33.33333MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33.33333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-33.33333MDE-T
Related LinksTC-33.33, TC-33.33333MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-33.33333MDE-T Details Description
Related parts for TC-33.33333MDE-T
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO251 datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
ATTENUATOR 10DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 4POS TIN datasheet.pdf
VME64X EXTENDER ASSY, 160-PIN J2 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS SKT CRIMP datasheet.pdf