TXC CORPORATION TC-36.000MBD-T
TC-36.000MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-36.000MBD-T
Brief Description
OSC MEMS 36.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-36.000MBD-T.pdf
Availability of TC-36.000MBD-T
QUANTITY
TC-36.000MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-36.000MBD-T
Internal Part NumberEIS-TC-36.000MBD-T
Standard Package1
SeriesTC
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-36.000MBD-T
Related LinksTC-36.0, TC-36.000MBD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-36.000MBD-T Details Description
Related parts for TC-36.000MBD-T
CONN RECEPT 12POS FMALE DIP GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPT IDC 8POS 2MM GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CBL 4POS M12 R/A SOCKT-WIRE 10M datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 150A DC datasheet.pdf