TXC CORPORATION TC-50.000MDE-T
TC-50.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-50.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-50.000MDE-T.pdf
Availability of TC-50.000MDE-T
QUANTITY
TC-50.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-50.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TC-50.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-50.000MDE-T
Related LinksTC-50.0, TC-50.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-50.000MDE-T Details Description
Related parts for TC-50.000MDE-T
FAN AXIAL 60X25.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-3 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
IC FPGA 310 I/O 672FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15VIN 5VOUT 2W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 9 M 18" YEL JACKS datasheet.pdf