TXC CORPORATION TC-76.800MBD-T
TC-76.800MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-76.800MBD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 76.80MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-76.800MBD-T.pdf
Availability of TC-76.800MBD-T
QUANTITY
TC-76.800MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-76.800MBD-T
Internal Part NumberEIS-TC-76.800MBD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency76.8MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-76.800MBD-T
Related LinksTC-76.8, TC-76.800MBD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-76.800MBD-T Details Description
Related parts for TC-76.800MBD-T
IC INVERTING MOSFET DRVR 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2.44A 105 MOHM datasheet.pdf
IC MULT DIV LASER TRIM TO100-10 datasheet.pdf
TOOL CONTACT CUTTNG DRVR FOR XG4 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR PRES 50PSIA 0-100MV DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V 60W datasheet.pdf