TXC CORPORATION TC-80.000MBD-T
TC-80.000MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-80.000MBD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-80.000MBD-T.pdf
Availability of TC-80.000MBD-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TC-80.000MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-80.000MBD-T
Internal Part NumberEIS-TC-80.000MBD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-80.000MBD-T
Related LinksTC-80.0, TC-80.000MBD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-80.000MBD-T Details Description
Related parts for TC-80.000MBD-T
RES SMD 18K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT BLUEVOX QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 988K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PRB SET ACT VLT 1GHZ .9PF 1MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 403MA 739 MOHM datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 2.54MM datasheet.pdf