Vishay/Beyschlag TC030090BH50138BJ1
TC030090BH50138BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
TC030090BH50138BJ1
Brief Description
CAP CER 500PF 10KV NONSTND
Datasheet Download
TC030090BH50138BJ1.pdf
Availability of TC030090BH50138BJ1
QUANTITY
TC030090BH50138BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC030090BH50138BJ1
Internal Part NumberEIS-TC030090BH50138BJ1
PackagingBulk
Capacitance500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10000V (10kV)
Temperature Coefficient-
Package / CaseNonstandard, Tabbed
Size / Dimension1.772" Dia (45.00mm)
Height - Seated (Max)6.142" (156.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC030090BH50138BJ1
Related LinksTC030090B, TC030090BH50138BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
TC030090BH50138BJ1 Details Description
Related parts for TC030090BH50138BJ1
THYRISTOR 65V 150A DO-214AA datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DRIVER SERVO 100V 100W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
LCD GRAPHIC DISPLAY datasheet.pdf
CAP HOUSING 4POS UNIV datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB FP datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT ROTARY datasheet.pdf
SENSOR THRUBM 200MM LT ON PNP OU datasheet.pdf