Panduit TC14-20-C100
TC14-20-C100 picture photo
Mfg. Part Number
TC14-20-C100
Manufacturer
Product Category
Clamps and Clips
Brief Description
TACK CLIP
Datasheet Download
TC14-20-C100.pdf
Availability of TC14-20-C100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TC14-20-C100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC14-20-C100
Internal Part NumberEIS-TC14-20-C100
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyClamps and Clips
SeriesTC
TypeC-Clip
Opening Size0.79" L x 0.54" W x 0.67" H (20.1mm x 13.7mm x 17.0mm)
Mounting TypeNail
MaterialPolypropylene
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC14-20-C100
Related LinksTC14-2, TC14-20-C100 Datasheet, Panduit Distributor
TC14-20-C100 Details Description
Related parts for TC14-20-C100
CONN JACK CABLE EXT 1/4" 2POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COLL 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
BLACK LOOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 240A 144VDC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf