Yageo TC164-JR-0712KL
TC164-JR-0712KL picture photo
Mfg. Part Number
TC164-JR-0712KL
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 1206
Datasheet Download
TC164-JR-0712KL.pdf
Availability of TC164-JR-0712KL
QUANTITY
TC164-JR-0712KL Order Process
Ship out your order
Specifications of TC164-JR-0712KL
Internal Part NumberEIS-TC164-JR-0712KL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesTC164
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC164-JR-0712KL
Related LinksTC164-J, TC164-JR-0712KL Datasheet, Yageo Distributor
TC164-JR-0712KL Details Description
Related parts for TC164-JR-0712KL
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 240POS SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS485 20MBPS 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC RCVR TRPL DIFF EQUAL 40LFCSP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DL R/A 3.05MM datasheet.pdf
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
REFLECTR SHARP MEGA ZENIGATA MED datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
AMP 1MM STD EDGE 180 DUAL POS datasheet.pdf
TV 79C 79#22D SKT RECP datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf