Yageo TC164-JR-0712RL
TC164-JR-0712RL picture photo
Mfg. Part Number
TC164-JR-0712RL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 12 OHM 1206
Datasheet Download
TC164-JR-0712RL.pdf
Availability of TC164-JR-0712RL
QUANTITY
TC164-JR-0712RL Order Process
Ship out your order
Specifications of TC164-JR-0712RL
Internal Part NumberEIS-TC164-JR-0712RL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC164-JR-0712RL
Related LinksTC164-J, TC164-JR-0712RL Datasheet, Yageo Distributor
TC164-JR-0712RL Details Description
Related parts for TC164-JR-0712RL
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES 2.37M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SKT 2MM 12POS DUAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW DO35 datasheet.pdf
ASSY RECT 15A 400V FAST REC datasheet.pdf