Yageo TC164-JR-0715KL
TC164-JR-0715KL picture photo
Mfg. Part Number
TC164-JR-0715KL
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 1206
Datasheet Download
TC164-JR-0715KL.pdf
Availability of TC164-JR-0715KL
QUANTITY
TC164-JR-0715KL Order Process
Ship out your order
Specifications of TC164-JR-0715KL
Internal Part NumberEIS-TC164-JR-0715KL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesTC164
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC164-JR-0715KL
Related LinksTC164-J, TC164-JR-0715KL Datasheet, Yageo Distributor
TC164-JR-0715KL Details Description
Related parts for TC164-JR-0715KL
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 35A 480VAC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 15V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 23POS SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/PINS datasheet.pdf