Yageo TC164-JR-071K2L
TC164-JR-071K2L picture photo
Mfg. Part Number
TC164-JR-071K2L
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 1206
Datasheet Download
TC164-JR-071K2L.pdf
Availability of TC164-JR-071K2L
QUANTITY
TC164-JR-071K2L Order Process
Ship out your order
Specifications of TC164-JR-071K2L
Internal Part NumberEIS-TC164-JR-071K2L
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC164-JR-071K2L
Related LinksTC164-J, TC164-JR-071K2L Datasheet, Yageo Distributor
TC164-JR-071K2L Details Description
Related parts for TC164-JR-071K2L
CONN SPRING 36POS SNGL .390 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 56TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 1.7A 150 MOHM TH datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 360MA 740 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf