Yageo TC164-JR-076K8L
TC164-JR-076K8L picture photo
Mfg. Part Number
TC164-JR-076K8L
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 1206
Datasheet Download
TC164-JR-076K8L.pdf
Availability of TC164-JR-076K8L
QUANTITY
TC164-JR-076K8L Order Process
Ship out your order
Specifications of TC164-JR-076K8L
Internal Part NumberEIS-TC164-JR-076K8L
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC164-JR-076K8L
Related LinksTC164-J, TC164-JR-076K8L Datasheet, Yageo Distributor
TC164-JR-076K8L Details Description
Related parts for TC164-JR-076K8L
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X1.72X0.13" GREY datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 10K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 50PSIA 0-50MV DIP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf