Panduit TC170EI10
TC170EI10 picture photo
Mfg. Part Number
TC170EI10
Manufacturer
Product Category
Wire Ducts, Raceways - Accessories
Brief Description
COVER RCWAY TC170 LG IVR10'
Datasheet Download
TC170EI10.pdf
Availability of TC170EI10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TC170EI10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC170EI10
Internal Part NumberEIS-TC170EI10
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cables, Wires - Management
FamilyWire Ducts, Raceways - Accessories
SeriesPan-Way®
Accessory TypeCover, Wire Duct
For Use With/Related ProductsPanduit Duct Type T170
Height-
Width6.70" (170.2mm)
Length10.0' (3.05m)
ColorIvory
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC170EI10
Related LinksTC17, TC170EI10 Datasheet, Panduit Distributor
TC170EI10 Details Description
Related parts for TC170EI10
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 S STEEL 10MM datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 250V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 28V 3.57A 100W datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 361 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.15 OHM 1% 5W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 150MA 9.2 OHM SMD datasheet.pdf