CTS Electronic Components TC25L3C32K7680
TC25L3C32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TC25L3C32K7680
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC25L3C32K7680.pdf
Availability of TC25L3C32K7680
QUANTITY
TC25L3C32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC25L3C32K7680
Internal Part NumberEIS-TC25L3C32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC25
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC25L3C32K7680
Related LinksTC25L3C, TC25L3C32K7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TC25L3C32K7680 Details Description
Related parts for TC25L3C32K7680
RES 2.2M OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO214AB datasheet.pdf
RES 15M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.040" UNIV 3LD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.8A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 0.091 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 0.75A 33V CHIP 1812 datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 121BGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
762 TB SOCKET RA datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 16V T/H datasheet.pdf