CTS Electronic Components TC25N3C32K7680
TC25N3C32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TC25N3C32K7680
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC25N3C32K7680.pdf
Availability of TC25N3C32K7680
QUANTITY
TC25N3C32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC25N3C32K7680
Internal Part NumberEIS-TC25N3C32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC25
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC25N3C32K7680
Related LinksTC25N3C, TC25N3C32K7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TC25N3C32K7680 Details Description
Related parts for TC25N3C32K7680
IC BUFF DVR TRI-ST N-INV 5TSSOP datasheet.pdf
EXTENTN CABL 30M FOR ROTRY ENCDR datasheet.pdf
ACCELEROMETER/MAGNETOMETER 28LGA datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 19.05X13.21MM datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN SLD datasheet.pdf
CONN HEADER VRT 144POS 4ROW GOLD datasheet.pdf