CTS Electronic Components TC32N5C32K7680
TC32N5C32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TC32N5C32K7680
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC32N5C32K7680.pdf
Availability of TC32N5C32K7680
QUANTITY
TC32N5C32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC32N5C32K7680
Internal Part NumberEIS-TC32N5C32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC32
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC32N5C32K7680
Related LinksTC32N5C, TC32N5C32K7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TC32N5C32K7680 Details Description
Related parts for TC32N5C32K7680
CONN HEADR BRKWAY .100 24POS R/A datasheet.pdf
CONN RING 3/0AWG #9.53 TIN datasheet.pdf
IC 16BIT BUS TXRX 48TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
RES 562 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf