CTS Electronic Components TC70L3I32K7680
TC70L3I32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TC70L3I32K7680
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
TC70L3I32K7680.pdf
Availability of TC70L3I32K7680
QUANTITY
TC70L3I32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC70L3I32K7680
Internal Part NumberEIS-TC70L3I32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC70
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC70L3I32K7680
Related LinksTC70L3I, TC70L3I32K7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TC70L3I32K7680 Details Description
Related parts for TC70L3I32K7680
FUSE CERAMIC 7A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 0.887 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS WALL MT PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
SCR 1200V 1290A B-PUK datasheet.pdf