CTS Electronic Components TC70M6C32K7680
TC70M6C32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TC70M6C32K7680
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
TC70M6C32K7680.pdf
Availability of TC70M6C32K7680
QUANTITY
TC70M6C32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC70M6C32K7680
Internal Part NumberEIS-TC70M6C32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC70
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC70M6C32K7680
Related LinksTC70M6C, TC70M6C32K7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TC70M6C32K7680 Details Description
Related parts for TC70M6C32K7680
CONN HEADER 74POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
IC DIFF BUS TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
INPUT JAPANESE VERSION datasheet.pdf
ANT DIPOLE WCR 2.5GHZ SMA MALE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4818-A datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 606MA 1.1 OHM datasheet.pdf