Toshiba Semiconductor & Storage TC7WH00FUTE12LF
TC7WH00FUTE12LF picture photo
Mfg. Part Number
TC7WH00FUTE12LF
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters
Brief Description
IC GATE NAND 2CH 2-INP SM8
Datasheet Download
TC7WH00FUTE12LF.pdf
Availability of TC7WH00FUTE12LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TC7WH00FUTE12LF Order Process
Ship out your order
Specifications of TC7WH00FUTE12LF
Internal Part NumberEIS-TC7WH00FUTE12LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters
SeriesTC7WH
PackagingCut Tape (CT)
Logic TypeNAND Gate
Number of Circuits2
Number of Inputs2
Features-
Voltage - Supply2 V ~ 5.5 V
Current - Quiescent (Max)2µA
Current - Output High, Low8mA, 8mA
Logic Level - Low0.5V
Logic Level - High1.5V
Max Propagation Delay @ V, Max CL7.5ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device PackageSM8
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC7WH00FUTE12LF
Related LinksTC7WH00, TC7WH00FUTE12LF Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TC7WH00FUTE12LF Details Description
Related parts for TC7WH00FUTE12LF
IC INTEGRATED PC CARD 257-BGA datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 635MA 260 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
MODULE DIODE 600V 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf