Toshiba Semiconductor & Storage TC7WH157FUTE12LF
TC7WH157FUTE12LF picture photo
Mfg. Part Number
TC7WH157FUTE12LF
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC MULTIPLEXER DIGITAL SM8
Datasheet Download
TC7WH157FUTE12LF.pdf
Availability of TC7WH157FUTE12LF
QUANTITY
TC7WH157FUTE12LF Order Process
Ship out your order
Specifications of TC7WH157FUTE12LF
Internal Part NumberEIS-TC7WH157FUTE12LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
SeriesTC7WH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultiplexer
Circuit4 x 2:1
Independent Circuits1
Current - Output High, Low8mA, 8mA
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply2 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC7WH157FUTE12LF
Related LinksTC7WH157, TC7WH157FUTE12LF Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TC7WH157FUTE12LF Details Description
Related parts for TC7WH157FUTE12LF
CAP FILM 8.2UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 160UF 10% 1.2KVDC SCREW datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 14HTSSOP datasheet.pdf
23P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 4POS datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 51 OHM 6SIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 12A TO-220SIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP CER 330PF 500V NP0 1808 datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf