Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TCBN-T1-M3-6-43
TCBN-T1-M3-6-43 picture photo
Mfg. Part Number
TCBN-T1-M3-6-43
Brief Description
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 43MM
Datasheet Download
TCBN-T1-M3-6-43.pdf
Availability of TCBN-T1-M3-6-43
QUANTITY
TCBN-T1-M3-6-43 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCBN-T1-M3-6-43
Internal Part NumberEIS-TCBN-T1-M3-6-43
Mounting TypeScrew Mount
Between Board Height1.693" (43.00mm)
Length - Overall2.067" (52.50mm)
Support Hole Diameter0.157" (4.00mm)
Support Panel Thickness0.063" (1.60mm)
Mounting Hole Diameter0.125" (3.18mm) 1/8"
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCBN-T1-M3-6-43
TCBN-T1-M3-6-43 Details Description
Related parts for TCBN-T1-M3-6-43
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
IC FIFO 4KX9 20NS 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS VERT IDC GOLD datasheet.pdf
CA SM LDS FCAPC-FCAPC datasheet.pdf
MODULE FEMALE 17POS CRIMP datasheet.pdf
FAN BLOWER 75.7X30MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.0V SNT-4A datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 16V SMD datasheet.pdf