Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TCBN-T1-M3-6-45
TCBN-T1-M3-6-45 picture photo
Mfg. Part Number
TCBN-T1-M3-6-45
Brief Description
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 45MM
Datasheet Download
TCBN-T1-M3-6-45.pdf
Availability of TCBN-T1-M3-6-45
QUANTITY
TCBN-T1-M3-6-45 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCBN-T1-M3-6-45
Internal Part NumberEIS-TCBN-T1-M3-6-45
Mounting TypeScrew Mount
Between Board Height1.772" (45.00mm)
Length - Overall2.146" (54.50mm)
Support Hole Diameter0.157" (4.00mm)
Support Panel Thickness0.063" (1.60mm)
Mounting Hole Diameter0.125" (3.18mm) 1/8"
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCBN-T1-M3-6-45
TCBN-T1-M3-6-45 Details Description
Related parts for TCBN-T1-M3-6-45
POT 200 OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 8POS W/SCKT datasheet.pdf
OPTOISOLTR 7.5KV PHOTO FET 6-DIP datasheet.pdf
RES 150 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50.4VA CHAS MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf