Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TCBN-T1-M3-6-52
TCBN-T1-M3-6-52 picture photo
Mfg. Part Number
TCBN-T1-M3-6-52
Brief Description
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 52MM
Datasheet Download
TCBN-T1-M3-6-52.pdf
Availability of TCBN-T1-M3-6-52
QUANTITY
TCBN-T1-M3-6-52 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCBN-T1-M3-6-52
Internal Part NumberEIS-TCBN-T1-M3-6-52
Mounting TypeScrew Mount
Between Board Height2.047" (52.00mm)
Length - Overall2.421" (61.50mm)
Support Hole Diameter0.157" (4.00mm)
Support Panel Thickness0.063" (1.60mm)
Mounting Hole Diameter0.125" (3.18mm) 1/8"
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCBN-T1-M3-6-52
TCBN-T1-M3-6-52 Details Description
Related parts for TCBN-T1-M3-6-52
RES SMD 29.4 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 51A TO-220AB datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 8SIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.4V 4-USP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 390 OHM 9SRT datasheet.pdf