Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TCBN-T2-M4-8-24
TCBN-T2-M4-8-24 picture photo
Mfg. Part Number
TCBN-T2-M4-8-24
Brief Description
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 24MM
Datasheet Download
TCBN-T2-M4-8-24.pdf
Availability of TCBN-T2-M4-8-24
QUANTITY
TCBN-T2-M4-8-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCBN-T2-M4-8-24
Internal Part NumberEIS-TCBN-T2-M4-8-24
Mounting TypeScrew Mount
Between Board Height0.945" (24.00mm)
Length - Overall1.319" (33.50mm)
Support Hole Diameter0.157" (4.00mm)
Support Panel Thickness0.079" (2.00mm)
Mounting Hole Diameter0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCBN-T2-M4-8-24
TCBN-T2-M4-8-24 Details Description
Related parts for TCBN-T2-M4-8-24
CONN HEADER 72POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 4.5A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 48.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 3-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
SCD-THR 3.81/32/90F 3.2SN BK datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 0.082 OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf