Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TCBN-T2-M4-8-26
TCBN-T2-M4-8-26 picture photo
Mfg. Part Number
TCBN-T2-M4-8-26
Brief Description
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 26MM
Datasheet Download
TCBN-T2-M4-8-26.pdf
Availability of TCBN-T2-M4-8-26
QUANTITY
TCBN-T2-M4-8-26 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCBN-T2-M4-8-26
Internal Part NumberEIS-TCBN-T2-M4-8-26
Mounting TypeScrew Mount
Between Board Height1.024" (26.00mm)
Length - Overall1.398" (35.50mm)
Support Hole Diameter0.157" (4.00mm)
Support Panel Thickness0.079" (2.00mm)
Mounting Hole Diameter0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCBN-T2-M4-8-26
TCBN-T2-M4-8-26 Details Description
Related parts for TCBN-T2-M4-8-26
RES SMD 2.43 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS .050 SMD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADG772 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONT PIN CRIMP 18-20AWG GLD 1=10 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
CABLE TIE METAL BARB 30.7" datasheet.pdf
IC MCU 256KB 64MHZ EE 100LQFP datasheet.pdf
RES 6.81M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf