TE Connectivity Raychem Circuit Protection TCF250-100T-RB-B-0.5
TCF250-100T-RB-B-0.5 picture photo
Mfg. Part Number
TCF250-100T-RB-B-0.5
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
POLYSWITCH PTC RESET 0.1A CHIP
Datasheet Download
TCF250-100T-RB-B-0.5.pdf
Availability of TCF250-100T-RB-B-0.5
QUANTITY
TCF250-100T-RB-B-0.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCF250-100T-RB-B-0.5
Internal Part NumberEIS-TCF250-100T-RB-B-0.5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Products
Video FileTE Connectivity PolySwitch Devices -- Another Geek Moment
Standard Package2,500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPolySwitch®
PackagingBulk
Voltage - Max-
Current - Max-
Current - Hold (Ih) (Max)100mA
Current - Trip (It)-
R Min/Max-
Time to Trip-
Package / CaseNonstandard SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCF250-100T-RB-B-0.5
TCF250-100T-RB-B-0.5 Details Description
Related parts for TCF250-100T-RB-B-0.5
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BINARY COUNTER SYNC 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 20NS 8UMAX datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC AUDIO SOC SGL 32BIT 100-LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 10A datasheet.pdf