TE Connectivity Raychem Cable Protection TCFR-30-19B-020-100CH
TCFR-30-19B-020-100CH picture photo
Mfg. Part Number
TCFR-30-19B-020-100CH
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
HEAT SHRINKABLE CABLE FEEDTHRO
Datasheet Download
TCFR-30-19B-020-100CH.pdf
Availability of TCFR-30-19B-020-100CH
QUANTITY
TCFR-30-19B-020-100CH Order Process
Ship out your order
Specifications of TCFR-30-19B-020-100CH
Internal Part NumberEIS-TCFR-30-19B-020-100CH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit TCFR
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCFR-30-19B-020-100CH
TCFR-30-19B-020-100CH Details Description
Related parts for TCFR-30-19B-020-100CH
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 310MA 2.4 OHM datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET 48-QFP TO 40-DIP datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
IGBT 600V 12A 77W DPAK datasheet.pdf
SENSOR PNP 500MM 12-24VDC datasheet.pdf
YELLOW 3 POS METAL RTN L datasheet.pdf