TE Connectivity Raychem Cable Protection TCFR-30-62C-050-100CH
TCFR-30-62C-050-100CH picture photo
Mfg. Part Number
TCFR-30-62C-050-100CH
Brief Description
HEAT SHRINKABLE CABLE FEEDTHRO
Datasheet Download
TCFR-30-62C-050-100CH.pdf
Availability of TCFR-30-62C-050-100CH
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TCFR-30-62C-050-100CH Order Process
Ship out your order
Specifications of TCFR-30-62C-050-100CH
Internal Part NumberEIS-TCFR-30-62C-050-100CH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit TCFR
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCFR-30-62C-050-100CH
TCFR-30-62C-050-100CH Details Description
Related parts for TCFR-30-62C-050-100CH
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MPU MPC74XX 600MHZ 360FCCLGA datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
CONN TERM BLK JUMPER 4POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 1611 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 2.2A 139 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 52MA 21 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf