TE Connectivity AMP Connectors TCFS-20-62C-020-100CH
TCFS-20-62C-020-100CH picture photo
Mfg. Part Number
TCFS-20-62C-020-100CH
Brief Description
HEAT SHRINK
Datasheet Download
TCFS-20-62C-020-100CH.pdf
Availability of TCFS-20-62C-020-100CH
QUANTITY
TCFS-20-62C-020-100CH Order Process
Ship out your order
Specifications of TCFS-20-62C-020-100CH
Internal Part NumberEIS-TCFS-20-62C-020-100CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCFS-20-62C-020-100CH
Related LinksTCFS-20-62, TCFS-20-62C-020-100CH Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
TCFS-20-62C-020-100CH Details Description
Related parts for TCFS-20-62C-020-100CH
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 56BGA datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
ROCKER OPERATOR FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.3A 30V datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMCJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf