AVX Corporation TCJD157M010R0045
TCJD157M010R0045 picture photo
Mfg. Part Number
TCJD157M010R0045
Brief Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Datasheet Download
TCJD157M010R0045.pdf
Availability of TCJD157M010R0045
QUANTITY
TCJD157M010R0045 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCJD157M010R0045
Internal Part NumberEIS-TCJD157M010R0045
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)45 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesPolymer
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCJD157M010R0045
Related LinksTCJD157M, TCJD157M010R0045 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TCJD157M010R0045 Details Description
Related parts for TCJD157M010R0045
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
RES TEMP SENS 56 OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
SPECIAL BLUNT TRIM KIT 21.5"X7" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM W/FC/PC CON datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf