AVX Corporation TCJD476M025R0060
TCJD476M025R0060 picture photo
Mfg. Part Number
TCJD476M025R0060
Brief Description
CAP TANT POLY 47UF 25V 2917
Datasheet Download
TCJD476M025R0060.pdf
Availability of TCJD476M025R0060
QUANTITY
TCJD476M025R0060 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCJD476M025R0060
Internal Part NumberEIS-TCJD476M025R0060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)60 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesPolymer
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCJD476M025R0060
Related LinksTCJD476M, TCJD476M025R0060 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TCJD476M025R0060 Details Description
Related parts for TCJD476M025R0060
RES SMD 4.7K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 650MHZ 20SSOP datasheet.pdf
TOOL HAND PIDG S EXP 16-22AWG datasheet.pdf
T-COUPLE TYPE J L=35CM 4M datasheet.pdf
SSD 2 GB MINIBLADE IT CLASS3 datasheet.pdf
INSERT FEMALE 40POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 40POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 24.5454MHZ CMOS SMD datasheet.pdf