AVX Corporation TCJE336M035R0070
TCJE336M035R0070 picture photo
Mfg. Part Number
TCJE336M035R0070
Brief Description
CAP TANT POLY 33UF 35V 2917
Datasheet Download
TCJE336M035R0070.pdf
Availability of TCJE336M035R0070
QUANTITY
TCJE336M035R0070 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCJE336M035R0070
Internal Part NumberEIS-TCJE336M035R0070
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)70 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
FeaturesPolymer
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCJE336M035R0070
Related LinksTCJE336M, TCJE336M035R0070 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TCJE336M035R0070 Details Description
Related parts for TCJE336M035R0070
RES SMD 3.74KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SOCKET 6 POINT 18MM datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 254 TYPEA 49POS datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT /PG 6CKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
IC CLK GEN EEPROM PROGR 32QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS INLINE SKT datasheet.pdf
TX RELAY 2 FORM C 4.5V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.1V DUAL 12V datasheet.pdf