AVX Corporation TCJT336M010R0150
TCJT336M010R0150 picture photo
Mfg. Part Number
TCJT336M010R0150
Brief Description
CAP TANT POLY 33UF 10V 1210
Datasheet Download
TCJT336M010R0150.pdf
Availability of TCJT336M010R0150
QUANTITY
TCJT336M010R0150 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCJT336M010R0150
Internal Part NumberEIS-TCJT336M010R0150
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCJT336M010R0150
Related LinksTCJT336M, TCJT336M010R0150 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TCJT336M010R0150 Details Description
Related parts for TCJT336M010R0150
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 3A TP-FA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 20.2A TO220 datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 200MA 10 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS datasheet.pdf
CAP CER 47PF 630V NPO 1206 datasheet.pdf