AVX Corporation TCJY157M010R0025
TCJY157M010R0025 picture photo
Mfg. Part Number
TCJY157M010R0025
Brief Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Datasheet Download
TCJY157M010R0025.pdf
Availability of TCJY157M010R0025
QUANTITY
TCJY157M010R0025 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCJY157M010R0025
Internal Part NumberEIS-TCJY157M010R0025
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)25 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
FeaturesPolymer
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCJY157M010R0025
Related LinksTCJY157M, TCJY157M010R0025 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TCJY157M010R0025 Details Description
Related parts for TCJY157M010R0025
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER DL 4BIT 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TXRX LOW POWER 2.4GHZ 32QFN datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
SATA HOST REC. R/A SMT TYPE datasheet.pdf
ENCODER MECH ABSOL 8BIT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf