AVX Corporation TCJY336M025R0060
TCJY336M025R0060 picture photo
Mfg. Part Number
TCJY336M025R0060
Brief Description
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
Datasheet Download
TCJY336M025R0060.pdf
Availability of TCJY336M025R0060
QUANTITY
TCJY336M025R0060 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCJY336M025R0060
Internal Part NumberEIS-TCJY336M025R0060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)60 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCJY336M025R0060
Related LinksTCJY336M, TCJY336M025R0060 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TCJY336M025R0060 Details Description
Related parts for TCJY336M025R0060
RES 88.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7S 0402 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 5VIN 12VOUT SMD datasheet.pdf
RES 620K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
3M 2.0KW POWER CABLE W BRAKE datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
47UF 100V 10X16 datasheet.pdf