Samtec, Inc. TCMD-13-T-12.00-01-N
TCMD-13-T-12.00-01-N picture photo
Mfg. Part Number
TCMD-13-T-12.00-01-N
Brief Description
CABLE ASSEM 2MM 26POS M-F 12"
Datasheet Download
TCMD-13-T-12.00-01-N.pdf
Availability of TCMD-13-T-12.00-01-N
QUANTITY
TCMD-13-T-12.00-01-N Order Process
Ship out your order
Specifications of TCMD-13-T-12.00-01-N
Internal Part NumberEIS-TCMD-13-T-12.00-01-N
SeriesTiger Eye™ TCMD
Connector TypeSocket to Plug
Number of Positions26
Number of Rows2
Pitch - Connector0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable0.039" (1.00mm)
Length1.00' (304.80mm, 12.00")
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCMD-13-T-12.00-01-N
Related LinksTCMD-13-T-, TCMD-13-T-12.00-01-N Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TCMD-13-T-12.00-01-N Details Description
Related parts for TCMD-13-T-12.00-01-N
TRANS NPN 30V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
INVERTER 10-16VDC IN 1500V OUT datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR TPS40304 datasheet.pdf
RES 85.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 13.78"L X 10.24"W datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 PIN PLUG datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 SKT RECP datasheet.pdf
2.35 V to 5.25 V, 1 MSPS, 12-/10-/8-Bit ADCs in 6-Lead SC70 IC datasheet.pdf