Samtec, Inc. TCMD-15-D-02.00-01
TCMD-15-D-02.00-01 picture photo
Mfg. Part Number
TCMD-15-D-02.00-01
Brief Description
CABLE ASSEM 2MM 30POS M-M 2"
Datasheet Download
TCMD-15-D-02.00-01.pdf
Availability of TCMD-15-D-02.00-01
QUANTITY
TCMD-15-D-02.00-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCMD-15-D-02.00-01
Internal Part NumberEIS-TCMD-15-D-02.00-01
SeriesTiger Eye™ TCMD
Connector TypePlug to Plug
Number of Positions30
Number of Rows2
Pitch - Connector0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable0.039" (1.00mm)
Length0.167' (50.80mm, 2.00")
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCMD-15-D-02.00-01
Related LinksTCMD-15-D, TCMD-15-D-02.00-01 Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TCMD-15-D-02.00-01 Details Description
Related parts for TCMD-15-D-02.00-01
IDC CABLE - MCS34K/MC34M/X datasheet.pdf
IC OTP 1MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY OLED 128X64 4BIT 1.0 GRN datasheet.pdf
CAP ALUM 0.15UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
TRANSISTOR BRT NPN/PNP SOT-553 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CONN SR MALE 6POS W/XMAS GRAY datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4SKT STR PCB datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 3POS SMT 5.5MM datasheet.pdf