Samtec, Inc. TCSD-05-D-20.00-01-N
TCSD-05-D-20.00-01-N picture photo
Mfg. Part Number
TCSD-05-D-20.00-01-N
Manufacturer
Product Category
Rectangular Cable Assemblies
Brief Description
CABLE ASSEM 2MM 10POS F-F 20"
Datasheet Download
TCSD-05-D-20.00-01-N.pdf
Availability of TCSD-05-D-20.00-01-N
QUANTITY
TCSD-05-D-20.00-01-N Order Process
Ship out your order
Specifications of TCSD-05-D-20.00-01-N
Internal Part NumberEIS-TCSD-05-D-20.00-01-N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyRectangular Cable Assemblies
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCSD-05-D-20.00-01-N
Related LinksTCSD-05-D-, TCSD-05-D-20.00-01-N Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TCSD-05-D-20.00-01-N Details Description
Related parts for TCSD-05-D-20.00-01-N
RES 120 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED 15MM BAYONET GREEN 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 40A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FEMALE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
TACHOMETER LED 5 CHAR 24V PNL MT datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
26500 61C 61#20 S PLUG AN WC datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 22UF 10V 10% X7R 1812 datasheet.pdf