TXC CORPORATION TD-1.544MDD-T
TD-1.544MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-1.544MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-1.544MDD-T.pdf
Availability of TD-1.544MDD-T
QUANTITY
TD-1.544MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-1.544MDD-T
Internal Part NumberEIS-TD-1.544MDD-T
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.544MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)