TXC CORPORATION TD-12.500MBE-T
TD-12.500MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-12.500MBE-T
Brief Description
OSC MEMS 12.50MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-12.500MBE-T.pdf
Availability of TD-12.500MBE-T
QUANTITY
TD-12.500MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-12.500MBE-T
Internal Part NumberEIS-TD-12.500MBE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-12.500MBE-T
Related LinksTD-12.5, TD-12.500MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-12.500MBE-T Details Description
Related parts for TD-12.500MBE-T
CONN UHF JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
KIT PROGRAMMING FOR HC08 DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC P600 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 305VAC RAD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf