TXC CORPORATION TD-120.000MBE-T
TD-120.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-120.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-120.000MBE-T.pdf
Availability of TD-120.000MBE-T
QUANTITY
TD-120.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-120.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-TD-120.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency120MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-120.000MBE-T
Related LinksTD-120., TD-120.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-120.000MBE-T Details Description
Related parts for TD-120.000MBE-T
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123 datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL 1600V 1800A datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M4 NYLON datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P4T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 36POS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8DFN datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf