TXC CORPORATION TD-125.000MBE-T
TD-125.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-125.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-125.000MBE-T.pdf
Availability of TD-125.000MBE-T
QUANTITY
TD-125.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-125.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-TD-125.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-125.000MBE-T
Related LinksTD-125., TD-125.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-125.000MBE-T Details Description
Related parts for TD-125.000MBE-T
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
RES MO 3W 33K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC DAC DUAL I2C TSOT-23-8 datasheet.pdf
RES 41.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V DO213AB datasheet.pdf