TXC CORPORATION TD-15.000MCD-T
TD-15.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-15.000MCD-T
Brief Description
OSC MEMS 15.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-15.000MCD-T.pdf
Availability of TD-15.000MCD-T
QUANTITY
TD-15.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-15.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TD-15.000MCD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency15MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-15.000MCD-T
Related LinksTD-15.0, TD-15.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-15.000MCD-T Details Description
Related parts for TD-15.000MCD-T
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 9SRT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 40POS DUAL GOLD datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 2A 5V datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS22914C datasheet.pdf
220 MM AC CENTRIFUGAL FAN datasheet.pdf