TXC CORPORATION TD-15.8682MBE-T
TD-15.8682MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-15.8682MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 15.8682MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-15.8682MBE-T.pdf
Availability of TD-15.8682MBE-T
QUANTITY
TD-15.8682MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-15.8682MBE-T
Internal Part NumberEIS-TD-15.8682MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency15.8682MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-15.8682MBE-T
Related LinksTD-15.8, TD-15.8682MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-15.8682MBE-T Details Description
Related parts for TD-15.8682MBE-T
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TRANSFMR ISOL 120 TO 240VCT 1KVA datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 5.5A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 380MA 450 MOHM datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT DUAL LED GREEN datasheet.pdf
TV 61C 61#20 SKT RECP datasheet.pdf
1000UF 250V 30X45MM 85C 5000H datasheet.pdf