TXC CORPORATION TD-15.8682MCE-T
TD-15.8682MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-15.8682MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 15.8682MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-15.8682MCE-T.pdf
Availability of TD-15.8682MCE-T
QUANTITY
TD-15.8682MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-15.8682MCE-T
Internal Part NumberEIS-TD-15.8682MCE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency15.8682MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-15.8682MCE-T
Related LinksTD-15.8, TD-15.8682MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-15.8682MCE-T Details Description
Related parts for TD-15.8682MCE-T
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-12POS ENCLOSED datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CABLE USB 1.1 A/B 6' datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC RES DUAL TEMP-CTRL 16-CSBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 150MW SOD523 datasheet.pdf
IC FPGA 340 I/O 484BGA datasheet.pdf
RES 27 OHM 25W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf