TXC CORPORATION TD-18.432MDD-T
TD-18.432MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-18.432MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-18.432MDD-T.pdf
Availability of TD-18.432MDD-T
QUANTITY
TD-18.432MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-18.432MDD-T
Internal Part NumberEIS-TD-18.432MDD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-18.432MDD-T
Related LinksTD-18.4, TD-18.432MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-18.432MDD-T Details Description
Related parts for TD-18.432MDD-T
RES SMD 1.13K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 32SOJ datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.83A 25 MOHM TH datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 27 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 4WLCSP datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf