TXC CORPORATION TD-24.000MDE-T
TD-24.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-24.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-24.000MDE-T.pdf
Availability of TD-24.000MDE-T
QUANTITY
TD-24.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-24.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TD-24.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-24.000MDE-T
Related LinksTD-24.0, TD-24.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-24.000MDE-T Details Description
Related parts for TD-24.000MDE-T
IC REG LDO 1.5V 1A 20HTSSOP datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 2500RES 1M datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR 38POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 500MM 1.13 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 14P-14P F-M PNL MNT datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
TV 8C 8#8(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf